Saabuvad sündmused

holding-hands-g6c873686c_1920.jpg

Enesehooldus Ukraina sõja ajal 

Pandeemia on meid viimased kaks aastat räsinud. Meid on igapäevaselt saatnud piirangud, ebakindlus ja hirm haiguse ees.Nüüd sõda! Üsna meie ukselävel.

Oleme päevi vaadanud sõjapilte mõistmatuse ja õudusega.Meil napib sõnu, tunneme viha ja abitust, tahame toetada.Kuidas selle olukorraga toime tulla? Kuidas kaitsta end kohutavate lugude, hirmude ja kahtluste eest?

Auschwitzi koonduslaagri õudused üle elanud psühhiaater Victor Franklkirjutas oma raamatus, et tõeliselt kadunud on seehing, kes kaotab julguse ja lootuse.Kes enam ei suuda uskuda tulevikku.

Isegi kui seda on mõnikord raske uskuda –pole me abitud.

Elu mõte tuleb leida enda seest, sest see, kes teab oma põhjust, „mille“nimel–on võimeline välja kannatama igasuguse „kuidas“.

Gestaltteraapiaeksistentsiaalne ja humanistlik inimese käsitlemise viistoetab teadlikkuse kasvu iseendast ning aitabseeläbi kasvatada sisemisttugevust ning tasakaalu.

Töötoas:

•loome ruumi mõtete ja tunnete jagamiseks

•puhkuseks, et sügavalt hingata

•tunnetada end siin ja praegu

•ühenduda teadlikult taas oma kehaga


Teaduslikult on tõestatudkogukonnaja solidaarsusejõud. Teeme üheskoos midagi-loome oma tähenduse läbi vastastikuse toetuse.

Töötoa korraldajad on gestaltterapeudid Kaire Talvisteja Oliver Baiocco.

  • 17. märtsil kell 17-20,Tasapisitasakaal(Tallinn, Graniidi 1)

  • inglise keeles, osalustasu 15 eurot

  • registreerumine: kaire@siinjapraegu.ee

 
violence-g7ba31fc89_1920.jpg

Lahkuminek manipuleerijast - ohud, riskid, ellujäämisstrateegiad

21.04.2022 kl 10-13, Zoom (4 akad t)

Tegu on praktilise koolitusega neile, kes tahavad rohkem kuulda nüanssidest, mis kaasnevad manipuleerijaga koos olles ja temast lahku minnes nii psühholoogiliselt kui ka juriidiliselt. Koolitajate duo moodustavad praktikud, psühhoterapeut Kaire Talviste ja jurist Merle Albrant, kes igapäevaselt nende teemadega tegelevad.

 
274787027_480268280302333_701659085114679867_n.jpg

Suhte- ja suhtluskunst IV

13.-15.05., 10.-12.06 ja 1.-3.07.2022 (Tallinn, Graniidi 1)

9 päeva (50 akad t), inglise keeles


Kursus on mõeldud neile, kes väärtustavad sügavalt tähendusrikkaid suhteid ja on valmis nende nimel tööd tegema. Oled oodatud ühinema, kui soovid vaadata endasse, et leida üles sisemised tõkked ning suhetega seotud vajadused.

Kursusel tegeleme järgmiste teemadega:

  • mina ja minu suhted – mis on? mis on puudu? mida ma vajan?

  • käsitleme varasemaid kogemusi, mis takistavad kontakti ja suhtlust;

  • jagame teooriat suhtluse keerukusest, et tõsta teadlikkust kuulamise ja jagamise olulisusest.


Kursust juhivad gestaltterapeudid Kaire Talviste ja Oliver Baiocco.

 
274787027_480268280302333_701659085114679867_n.jpg

Suhte- ja suhtluskunst V

23.-25.09., 21.-23.10., 25.-27.11.2022 (Tallinn, Graniidi 1)

9 päeva (50 akad t), inglise keeles


Kursus on mõeldud neile, kes väärtustavad sügavalt tähendusrikkaid suhteid ja on valmis nende nimel tööd tegema. Oled oodatud ühinema, kui soovid vaadata endasse, et leida üles sisemised tõkked ning suhetega seotud vajadused.

Kursusel tegeleme järgmiste teemadega:

  • mina ja minu suhted – mis on? mis on puudu? mida ma vajan?

  • käsitleme varasemaid kogemusi, mis takistavad kontakti ja suhtlust;

  • jagame teooriat suhtluse keerukusest, et tõsta teadlikkust kuulamise ja jagamise olulisusest.


Kursust juhivad gestaltterapeudid Kaire Talviste ja Oliver Baiocco.

 

Osalejate tagasiside

Mulle meeldis õhkkond, grupp oli väga vaba. Puudust tundsin sellest, et aega oli väga vähe ja nii palju jäi veel arutamata. Soovitan muidugi. Grupp aitab endast rohkem aru saada, tekivad ahhaa-momendid, mõnus on samastuda teistega.

Merit (teadlikkuse grupp ISIKLIKUD PIIRID)

Meeldis vaba, voolav, spontaanne olek. Kõik sobis. Soovitan. Mõnus avastada turvalises keskkonnas ennast ja teisi. Tänud!

Kristel (teadlikkuse grupp ISIKLIKUD PIIRID)

Hoolimata sellest, et me kavast kinni ei pidanud, püsisime siiski teema juures. Ja pigem meeldibki mulle kava, mis järgib vastavat hetkeolukorda. Kindlasti soovitan inimestele, kes ei ole endas või enda võimekuses kindlad. See aitab ennast avada ja kindlasti hea tujuga koju minna.

Keidi (teadlikkuse grupp ISIKLIKUD PIIRID)

Mulle meeldisid ülesanded, eksperimendid, juhendajate kohalolu ja spontaansus.
Soovitaksin võrdlemisi eneseteadlikule inimesele.

Anonüümne (teadlikkuse grupp ISIKLIKUD PIIRID)

Mulle väga meeldis inimeste energia, ausus ja siirus. Tunnen, et meie grupi sünergia oli imeline. See teraapia pani minu jaoks väga olulised protsessid liikuma. Olen teile väga tänulik! Kindlasti soovitaksin seda seminari teistele.

Ingmar (teraapiagrupp LOOVUS)

Üleüldine feeling nädalavahetusest on super ning kokkuvõtlikult võin öelda, et väga meeldis. Olen harjunud rohkem teoreetiliste koolituste ja eneseharimisega, kuid tänu viimasel päeval it-all-comes-together emotsioonile ei seganud see lõpuks üldse. Soovitaksin kõigile, kes oma vajadustest tulenevalt on jõudnud sellisesse kohta, kus see on asjakohane. Kõikidest muudest kogemustest erinevalt antud nädalavahetus jättiski mulje nagu oleksin terapeudi juures käinud. :)

Kaspar (teraapiagrupp LOOVUS)

Tulin gruppi ilma igasuguste ootusteta ja see oligi minu jaoks kõige parem. Mind kuidagi kõnetas see kogu üritus üleüldiselt. Meeldis toimumiskoht, päevade intensiivsus, üksteise austamine, grupi teema, et kõik rahulikult võtsid asja, taimne söök. Mulle meeldis väga see, kui ühel korral rühm pooleks tehti, siis oli lihtsam süveneda. Natuke tundsin, et mingid teemad jäid õhku rippuma, sest pidi „edasi liikuma“.
Olen pikemat aega gestaldi vastu huvi tundnud ja grupis leidsin, et vähemalt selle järgi, kuidas ma sellest aru sain, on tegu väga mulle sobiva asjaga. Mulle meeldib ühtsuse teema ja kehaga kontaktis olemise vajaduse rõhutamine.
Soovitaksin seminari ka teistele.

Farišta (teraapiagrupp LOOVUS)

Protsessi juhtimine oli sujuv, parajalt tempokas, tegevust jätkus kõigile ja püsisime teemas ja ajas. Kogu aeg oli huvi üleval ja pidin endaga tööd tegama, just siin ja praegu - nuta või naera. Inglise keelsete väljenditega jään ma hätta, samas ei taha leppida poole tõega. Seega palun väljendite juurde eestikeelset selgitust, mida ka jagati.
Soovitan kohe aktiivselt. Seda peab ise kogema. Kogeda sai uskumatult palju selle kolme päevaga. Midagi tõeliselt enda jaoks. Muidu elan nagu teiste jaoks ja teiste elusid, end kogu aeg tahaplaanile jättes. Ei pea ma kõigega ise hakkama saama! Tahan lihtsalt olla, mõelda omi mõtteid ja teha omi tegemisi oma arusaamise järgi, siis saan ma olla jälle teistega ja nii saab olema hea.

Margit (teraapiagrupp LOOVUS)